Reklama
Reklama

Stadion: umyją membranę za 200 tysięcy

fot. AZS AWF Poznań
fot. AZS AWF Poznań

Do końca kwietnia firma wyłoniona w przetargu ogłoszonym przez POSiR umyje membranę Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej. Koszt operacji to blisko 200 tysięcy złotych.

Przetarg na umycie membrany stadionu ogłoszono na początku marca. Kolor membrany z białego zmienił się na szary. Wszystko przez inwestycje prowadzone w okolicach obiektu. - Wygrała oferta opiewająca na kwotę 198 tysięcy 900 złotych - mówi Ryszard Żukowski, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Firma, która przetarg wygrała, ma czas do końca kwietnia by oczyścić membranę. - Prace muszą się zakończyć do momentu przekazania UEFA stadionu przed EURO 2012. To ma nastąpić w pierwszych dniach maja - tłumaczy Żukowski.

Dlaczego to POSiR, a nie operator stadionu musi ponieść koszty czyszczenia membrany? - Tak przewidywała umowa. POSiR musi ponieść pewne koszty. Chcemy przekazać operatorowi stadion z czystą membraną i będziemy oczekiwać, że gdy umowa wygaśnie, operator przekaże nam stadion również z czystą membraną - kończy Żukowski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro