Reklama
Reklama

Antoninek: w maju otwarcie

Po miesiącach utrudnień kierowcy poruszający się w okolicach wiaduktu Antoninek, a także mieszkańcy tego rejonu będą mogli odetchnąć z ulgą. W maju węzeł ma zostać w całości oddany do użytku.

Po blisko dwóch latach od rozpoczęcia przebudowy wiaduktu Antoninek inwestycja zbliża się wielkimi krokami do końca. W nocy z poniedziałku na wtorek na placu budowy rozpocznie się operacja "nasuwania" wiaduktu. - To największa tego typu operacja w kraju. Do tej pory wykonywano ją w przypadku obiektu jednoprzęsłowych. My tutaj mamy cztery przęsła - mówi Marek Murziński, kierownik budowy z firmy Warbud, wykonawcy inwestycji.

Obiekt waży 3,5 tysiąca ton. Przez kilka nocy, prawdopodobnie do końca marca, będzie przesuwany na właściwe miejsce. - Z racji bezpieczeństwa prace będą prowadzone w nocy, kiedy ruch kolejowy i samochodowy się nie odbywa - tłumaczy Murziński. - Niebezpieczeństwo jest ograniczone do minimum, ale pewne rzeczy zawsze mogą się zdarzyć - dodaje. W operacji będzie uczestniczyć około 50 osób.

Prace przy węźle Antoninek (nie będzie to bowiem jeden wiadukt, a zespół trzech obiektów) mają się zakończyć w kwietniu. Po zakończeniu operacji nasuwania 113-metrowego wiaduktu wchodzącego w skład węzła, rozpoczną się prace wykończeniowe - wykonanie nawierzchni jezdni, montaż ekranów akustycznych, oznakowania drogowego.

Po zakończeniu robót budowlanych, które w sumie pochłoną około 90 milionów złotych, odetchną mieszkańcy Antoninka. - Od miesięcy na ulicach Bożeny, Leszka, czy Ziemowita ruch był tak duży jak na głównych arteriach miasta - mówi Andrzej Bielerzewski, radny osiedla Antoninek. - Utrudnień było sporo, ale patrząc na ogrom inwestycji, nie można się temu dziwić - dodaje.

Wszystko wskazuje na to, że obiekt zostanie oddany do użytku w całości 11 maja.

O nocnych utrudnieniach w ruchu w rejonie węzła Antoninek, które będą się pojawiać od nocy z 26 na 27 marca przeczytasz tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.17 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro