Reklama
Reklama

Poznań: będzie zjeżdżalnia na dworcu?

Nie akcja sadzenia drzew, a pomysł zjeżdżalni na dworcu wygrał głosowanie na blogu Ulepsz Poznań. Czy na dworcu Poznań Główny uda się stworzyć zjeżdżalnię podobną do tej z Utrechtu?

W piątek zakończyło się głosowanie na pomysł mający ulepszyć Poznań, który najbardziej podoba się poznaniakom. Wszystkie propozycje umieszczono na stronie internetowej Ulepsz Poznań, która właśnie w piątek obchodziła swoje pierwsze urodziny.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jakie były to pomysły? Bibliobus (mobilna biblioteka promująca czytelnictwo wśród mieszkańców), uliczne szachy (duże pionki na płycie chodnikowej), miejskie stoły do ping ponga (dostępne w wielu miejscach miasta), infrastruktura dla skaterów, a także dwa pomysły cieszące się największym zainteresowaniem poznaniaków - zjeżdżalnia na dworcu (alternatywa dla schodów) i akcja sadzenia drzew.

Głosowanie zakończyło się w piątek w południe. Przez długi okres na prowadzeniu utrzymywała się akcja sadzenia drzew. Ostatecznie jednak, przewagą jedynie 12 głosów, wygrała zjeżdżalnia na dworcu (1188 głosów).

- Nie chcemy by te projekty pozostały wyłącznie w naszej wyobraźni. Dlatego też, zgodnie z obietnicą, zrobimy wszystko co w naszej mocy by wprowadzić zwycięski pomysł w życie, nie zapominając jednak o pozostałych projektach - zapewniają pomysłodawcy Ulepsz Poznań.

Pozostaje jednak pytanie, czy inwestor budujący dworzec zgodzi się na stworzenie tu tak nietypowego rozwiązania jakim jest zjeżdżalnia. - W samym budynku kończonego obecnie Poznania Głównego jest to niemożliwe - mówi Przemysław Terlecki reprezentujący TriGranit - inwestora. - Projekt od dawna jest tutaj gotowy i stopniowo wprowadzany w życie. Na takie zmiany nie ma już miejsca - dodaje.

Jest jednak szansa na wprowadzenie takiego "udogodnienia" w galerii handlowej Poznań City Center. - Można pomyśleć nad tym, co ma towarzyszyć galerii. Jeśli poznaniakom podoba się takie rozwiązanie, warto zastanowić się nad zjeżdżalnią. Mała architektura zaplanowana przy PCC nie jest jeszcze gotowa, co daje nam pewne możliwości. Z uśmiechem można się pochylić nad taką koncepcją. Przecież do galerii będą też przychodzić rodziny z dziećmi, a dla nich może to być niewątpliwie atrakcja - zauważa.

Konkretne plany realizacji zjeżdżalni nie są jeszcze gotowe. Gdy się pojawią - do sprawy wrócimy.

Zjeżdżalnia w Utrechcie:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro