Poznańskie derby dla MUKS-u

MUKS Poznań wygrał koszykarskie derby kobiet w ekstraklasie z INEĄ AZS Poznań 76:64 i ograniczył szansę podopiecznych Ryszarda Barańskiego na utrzymanie do minimum.

Początek spotkania był wyrównany i zakończył się wygraną INEI 17:14, ale od pierwszych akcji drugiej kwarty inicjatywę zaczęły przejmować podopieczne Iwony Jabłońskiej. Na przerwę schodziły prowadząc 35:32, a przed ostatnią odsłoną prowadziły już 62:46 i mogły być już pewne trzeciego derbowego zwycięstwa w tym sezonie nad INEĄ. Ostatecznie MUKS wygrał mecz 76:64, a porażka w tym meczu praktycznie przekreśla szansę INEI na utrzymanie się w ekstraklasie koszykarek.

INEA AZS Poznań - MUKS Poznań 64:76 (17:14, 15:21, 14:27, 18:14)

INEA AZS Poznań : Eliza Horodeńska 15, Aleksandra Drzewińska 13, Magdalena Gawrońska 13, Amber Petillon 11, Aneta Kotnis 7, Joanna Kędzia 5, Kinga Woźniak 0, Julia Adamowicz 0.

MUKS Poznań: Dominika Owczarzak 21, Agnieszka Makowska 18, Natalia Mrozińska 17, Żaneta Durak 10, Magdalena Idziorek 10, Magdalena Koperwas 0, Iwona Szarzyńska 0, Paulina Antczak 0, Ramona Casimiro 0.