Reklama

Rubież: wypalali trawę

Kolejny przypadek wypalania traw w Poznaniu w ostatnim czasie. Po godzinie 15.00 strażacy musieli interweniować przy ulicy Rubież.

- Około godziny 15:10 na łąkę na przeciwko ulicy Rubież 14 w Poznaniu przyjechała jednostka straży pożarnej celem ugaszenia pożaru, którym zostało zajęte dość spore pole. Pożar w szybkim tempie rozprzestrzeniał się - informuje Krzysztof.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


To kolejna interwencja strażaków związana z wypalaniem traw w Poznaniu w ostatnim czasie. W piątek gasili m.in. pożar traw w rejonie Warty i Cybiny.

Przypominamy - wypalanie traw jest nielegalne i niebezpieczne. - Wypalanie wszelkiego rodzaju nieużytków roślinnych jest bardzo niebezpieczne. Dym powstający podczas wypalania jest szkodliwy i może być przyczyną zaczadzenia osób znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie - mówi mł.asp. Michał Kucierski, rzecznik straży pożarnej w Poznaniu.

Dym zabija też płazy, gady, czy ssaki. - Część z nich ma swoje lęgowiska na wypalanych terenach, a inne po prostu gubią orientację przez dym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro