Reklama
Reklama

MPK: logo EURO 2012 jest, a herbu nie ma

Na 100 autobusach i 45 tramwajach Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego pojawiło się oficjalne logo UEFA EURO 2012. A herbów jak nie było, tak wciąż nie ma.

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej pozostało 78 dni. Poznań do EURO przygotowuje się nie od miesięcy, a od lat. Jedną z ważnych inwestycji realizowanych w naszym mieście w ramach EURO 2012 było kupowanie nowych pojazdów komunikacji miejskiej.

- Z myślą o Mistrzostwach miasto zakupiło 100 nowoczesnych autobusów i 45 komfortowych tramwajów, które ułatwią podróżowanie mieszkańcom, kibicom i turystom -
informuje Rafał Łopka z Urzędu Miasta. - Obecnie trwa akcja ich oznakowania naklejkami z logo turnieju i Miasta - Gospodarza. Znak turnieju widoczny jest na szybie każdego z pojazdów, po lewej stronie - dodaje. Jak podkreśla miasto, naklejki "współgrają z estetyką pojazdów" i nie naruszają warunków gwarancji.

145 pojazdów zostanie więc wyposażonych w spore naklejki, na których umieszczono dwa oficjalne loga. Tymczasem pasażerowie wciąż muszą czekać na herby, które z pojazdów MPK zlikwidowano na początku stycznia. - W kwestii herbów nic się nie zmieniło. Nie dostaliśmy żadnej informacji z Urzędu Miasta, że możemy je przyklejać na pojazdy - mówi Iwona Cieślik z MPK Poznań.

Powodem zamieszania jest fakt, że po styczniowej pomyłce Biura Promocji Miasta i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej logo ZTM miało na dobre zastąpić herb na autobusach i tramwajach. Na zrywanie symboli MPK wydało kilka tysięcy złotych. Teraz mają powrócić na autobusy i tramwaje. Obecnie urzędnicy pracują nad jednolitym wzorem herbu - tak, by niebieskie tło zawsze miało ten sam odcień, a święci Piotr i Paweł wyglądali tak samo. Herby mają wrócić na miejskie pojazdy przed Euro 2012.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro