Reklama
Reklama

Poznań: zjeżdżalnia na dworcu, czy drzewa?

Przygotowania do ubiegłorocznej Wigilii | fot. Sebastian Czopik - archiwum

Do piątku do godziny 12.00 można oddawać głos w plebiscycie zorganizowanym na blogu Ulepsz Poznań. Na dwóch czołowych miejscach znajdują się obecnie zjeżdżalnia na dworcu oraz sadzenie drzew w mieście. Zagłosujcie!

Pod koniec lutego na naszym portalu ukazał się wywiad z Pawłem Głogowskim, pomysłodawcą bloga Ulepsz Poznań, na którym zamieszcza swoje pomysły mające poprawić życie mieszkańcom naszego miasta. Z okazji pierwszych urodzin strony internetowej, które przypadają 23 marca, na blogu zorganizowano wielkie głosowanie na pomysł, który najbardziej podoba się poznaniakom.

Jakie to pomysły? Bibliobus (mobilna biblioteka promująca czytelnictwo wśród mieszkańców), uliczne szachy (duże pionki na płycie chodnikowej), miejskie stoły do ping ponga (dostępne w wielu miejscach miasta), infrastruktura dla skaterów, a także dwa pomysły cieszące się największym zainteresowaniem poznaniaków - zjeżdżalnia na dworcu (alternatywa dla schodów) i akcja sadzenia drzew.

Obecnie na pierwszym miejscu jest akcja sadzenia drzew. Ma ona zwiększyć liczbę drzew w Poznaniu poprzez zorganizowanie przedsięwzięcia publiczno-prywatnego. Drugie miejsce zajmuje zjeżdżalnia na dworcu, która ma być alternatywą dla schodów. Pomysł, który otrzyma najwięcej głosów, ma zostać zrealizowany w Poznaniu.

- Gdy zaczynaliśmy głosowanie na blogu Ulepsz Poznań, nie sądziliśmy, że będzie się cieszyło tak dużym zainteresowaniem - mówi Agata Tryksza, jedna z pomysłodawczyń bloga. - Na początku akcji wysłaliśmy informację o głosowaniu do radnych i prezydenta Poznania. Obecnie mamy oficjalne poparcie trzech radnych i wierzymy, że po przedstawieniu konkretnego projektu wszystkim zainteresowanym, zostanie on poparty - dodaje.

Tryksza podkreśla, że zespół Ulepsz Poznań jest bardzo zdeterminowany, by zrealizować zwycięski pomysł. - Będziemy robić wszystko, by to się udało. Nie możemy teraz mówić o kosztach danej akcji, bo jeszcze nie wiemy co wygra. Plan działania będziemy ustalać po zakończeniu głosowania.

Głosować można tutaj. Akcja zakończy się w piątek, 23 marca, w południe.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
30℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
7.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro