Reklama

CK Zamek: nowa Sala Wielka w listopadzie

Po weryfikacji harmonogramu przebudowy Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek, który początkowo zakładał, że inwestycję uda się zakończyć w maju, prace potrwają do listopada. Pierwsza impreza w nowej sali ma się odbyć w grudniu.

Początkowo zakładano, że w maju bieżącego roku uda się zakończyć kompleksową przebudowę Sali Wielkiej w Centrum Kultury Zamek. Już w styczniu nastąpiła weryfikacja tych planów. - Wykonawca prac trafił na sporo niespodzianek w trakcie inwestycji - tłumaczy Joanna Przygońska, rzeczniczka CK Zamek.

Mowa m.in. o pocisku moździerzowym, który znaleziono na poddaszu budynku, a także o konstrukcji ścian, które wcale nie były tak mocne, jak zakładano. - Życie sprawiło, że plany trzeba było zmienić. Obecnie prace posuwają się do przodu. Nie są to jednak spektakularne działania, jak na przykład montowanie dachu holu, co mamy już za sobą - wyjaśnia. - Pojawiają się nowe instalacje itp.

Sala ma być oddana do użytku w listopadzie. - Pierwsze duże wydarzenia odbędą się w niej w grudniu. Budowa musi więc zakończyć się w tym roku - dodaje.

Po przebudowie nowy wygląd zyska nie tylko Sala Wielka, ale też Sala Marmurowa. Na poddaszu powstanie kameralna sala na około 60 miejsc, w której będzie można organizować niewielkie koncerty, czy przedstawienia.

Poddasze wzbogaci się także o nowe sale prób. Dzięki ciekawemu projektowi Toya Design hol przed Salą Wielką zyska nowoczesny wygląd. Będzie przykryty szklanym sufitem i będzie wyposażony w antresolę.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro