W środę w Murowanej Goślinie mecz o wszystko

Po wygranej wywalczonej w Policach w niedzielnym spotkaniu siatkarki Piecobiogazu zagrają u siebie o awans do finałów rozgrywek play off.

Goślinianki wygrały mecz w pięciu setach, po niesłychanie zaciętym meczu. W poszczególnych odsłonach spotkania przewagę zdobywały na zmianę oba zespoły. W tie-breaku losy spotkania też ważyły się długo. Dopiero w końcowej fazie seta na kilka punktów odskoczyły zawodniczki z Murowanej i do końca nie dały już sobie wyrwać przewagi doprowadzając stan meczów do remisu 2:2.

Kluczem do zwycięstwa okazały się: zagrywka i blok. W tej pierwszej w kolejnych setach brylowały: Alicja Malinowska, Paulina Dutkiewicz-Raś i Agata Skiba notując na swym koncie albo asy serwisowe, albo zagrywki znacząco utrudniające przeciwniczkom rozegranie.

Ostatni decydujący mecz odbędzie się więc w hali przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie, w środę 21 marca, o godz. 18. Wiadomo już z kim zmierzy się zwycięzca. Legionovia Legionowo w drugim półfinale bez większych kłopotów poradziła sobie z AZS-em Kraków.

Chemik Police - KS Piecobiogaz Murowana Goślina 2:3
(25:15, 16:25, 25:22, 20:25, 11:15)

stan rywalizacji play-off: 2:2

Chemik Police: Sobolewska, Kwiatkowska, Tsekowa, Jordańska, Raczyńska, Kaliszuk, Ostrowska (libero) oraz Soter, Zielińska i Sowa

KS Piecobiogaz Murowana Goślina: Fedorów, Hatala, Malinowska, Dutkiewicz-Raś, Strządała, Archangielskaja, Śliwa (libero) oraz Buławczyk, Jasińska, Wyrwa i Skiba