Reklama

Rekordowy 5. Poznań Półmaraton

Aż 5000 biegaczy oraz 300 rolkarzy i wózkarzy wystartuje 1 kwietnia w 5. Poznań Półmaraton. To absolutny rekord w liczbie uczestników i tempie zapisów.

- Limity ustala się po to, by organizator miał wiedzę, na jaką liczbę maksymalnie uczestników musi się przygotować w ramach posiadanego budżetu (m.in. elementy składowe pakietu startowego, medale, zaopatrzenie na trasie punktów żywieniowych), biorąc jednocześnie pod uwagę bezpieczeństwo zawodników. Obecna trasa i tym samym strefa mety, która jest zlokalizowana nad Maltą nie pozwala na przyjęcie większej ilości zawodników niż ta, która została określona w regulaminie imprezy - informuje Monika Prendke z Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Trasa biegu wiedzie przez jedną pętle ubiegłorocznego maratonu. Tradycyjnie już każdy zawodnik, który dystans 21,097 km pokona w regulaminowym czasie na mecie otrzyma medal.

W minionym roku półmaraton ukończyło ponad 3700 osób. Najlepszy był Kenijczyk Dennis Mwanzia Musau. Drugie i trzecie miejsce zdobyli jego rodacy: Gedengoi Ngorokonyang Loitarengi i Hosea Tuei.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro