Reklama
Reklama

Rekordowy 5. Poznań Półmaraton

Aż 5000 biegaczy oraz 300 rolkarzy i wózkarzy wystartuje 1 kwietnia w 5. Poznań Półmaraton. To absolutny rekord w liczbie uczestników i tempie zapisów.

- Limity ustala się po to, by organizator miał wiedzę, na jaką liczbę maksymalnie uczestników musi się przygotować w ramach posiadanego budżetu (m.in. elementy składowe pakietu startowego, medale, zaopatrzenie na trasie punktów żywieniowych), biorąc jednocześnie pod uwagę bezpieczeństwo zawodników. Obecna trasa i tym samym strefa mety, która jest zlokalizowana nad Maltą nie pozwala na przyjęcie większej ilości zawodników niż ta, która została określona w regulaminie imprezy - informuje Monika Prendke z Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Trasa biegu wiedzie przez jedną pętle ubiegłorocznego maratonu. Tradycyjnie już każdy zawodnik, który dystans 21,097 km pokona w regulaminowym czasie na mecie otrzyma medal.

W minionym roku półmaraton ukończyło ponad 3700 osób. Najlepszy był Kenijczyk Dennis Mwanzia Musau. Drugie i trzecie miejsce zdobyli jego rodacy: Gedengoi Ngorokonyang Loitarengi i Hosea Tuei.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
25.02 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro