Akademiczki przegrały derby z MKS

Pierwszoligowe szczypiornistki AZS AWF Volkswagen Poznań przegrały we własnej hali derbowy pojedynek z MKS MOS Gniezno 18:21, a najwięcej bramek w poznańskim zespole zdobyła Agata Wasiak.

MKS MOS Gniezno był już przed tym spotkaniem pewny utrzymania, a Poznanianki już wiedziały, że po wakacjach zagrają w II lidze. Jednak emocji w derbach Wielkopolski nie brakowało, a dla obu zespołów liczyło się tylko zwycięstwo. Mecz lepiej rozpoczął MKS MOS wychodząc na prowadzenie 1:4, to jednak poznanianki bardzo szybko doprowadziły do wyrównania i głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie wygrały pierwszą część spotkania 9:7.

Po zmianie stron to również gospodynie rzuciły pierwszą bramkę. Zespół z Gniezna nie zamierzał jednak oddawać pola gry i nie tylko szybko odrobił straty, ale również zyskał kilka bramek przewagi. W 52. minucie na tablicy wyników ponownie jednak pojawił się remis (16:16) i wiadomo było, że wszystko rozstrzygnie się w samej końcówce. Tę część meczu lepiej rozegrały zawodniczki MKS MOS Gniezno i ostatecznie zwyciężyły 18:21.

- W pierwszej połowie dobrze współpracowałyśmy w obronie i realizowałyśmy wszystkie założenia. Niestety podczas drugich 30 minut łapałyśmy zbyt dużo kar i popełniałyśmy sporo błędów. Mimo porażki uważam, że nasza gra była bardziej poukładana, a sam pojedynek mógł się podobać - podsumowała rozgrywająca poznańskiego zespołu Marta Łyszczyk.

AZS AWF Volkswagen Poznań - MKS MOS Gniezno 18:21 (9:7)

AZS AWF Volkswagen Poznań: Gała - Wasiak 5, Matyja 4, Łyszczyk 4, Kwiecień 3, Bartkowiak 2, Łakomy, Karasiewicz, Peda

MKS MOS Gniezno: Tarczyńska, Kowalczewska - Różańska 8, Stachowiak 5, Podrzycka 3, Jerzakowska 3, Burdzińska 2, Szwedek, Bigoszewska