Pierwsza wygrana PBG w II rundzie

Koszykarze PBG Basket Poznań pokonali w miniony weekend ŁKS Łódź 87:68 i była to ich pierwsza wygrana w II rundzie PLK o miejsca 7-14.

Początek spotkania dwóch najsłabszych drużyn w lidze obfitował w niecelne rzuty z obu stron. Dopiero po blisko trzech minutach celny rzut za 2 zaliczył Jakub Dłuski z ŁKS-u i było to jedyne prowadzenie w meczu gości, gdyż później inicjatywa należała do podopiecznych Miliji Bogicevicia. Wygrali pierwszą kwartę 22:16, a przed czwartą kwartą prowadzili aż 69:45. Ostatecznie poznaniacy wygrali spotkanie 87:68, a najwięcej punktów dla PBG zdobył Żarko Comagic - 22.

PBG Basket Poznań - ŁKS Łódź 87:68 (22:16, 26:17, 21:12, 18:23)

PBG Basket Poznań : Żarko Comagic 22, Dorde Micic 20, Mateusz Bartosz 11, Jakub Parzeński 10, Aleksander Lichodzijewski 9, Damian Kulig 7, Niksa Nikolic 4, Jakub Nowak 4, Tomasz Smorawiński 0, Szymon Milczyński 0, Wojciech Pawełczyk 0.

ŁKS Łódź : Michał Michalak 14, Krzysztof Sulima 12, Paweł Malesa 11, Bartłomiej Szczepaniak 10, Piotr Trepka 8, Dominik Binkowski 5, Jakub Dłuski 4, Bartłomiej Bartoszewicz 4, Jarosław Zyskowski 0, Filip Kenig 0.