Reklama
Reklama

Galeria MM: otwarcie na początku listopada

Prawdopodobnie na początku listopada otwarte zostanie nowe centrum handlowe w Poznaniu - Galeria MM. Inwestor wciąż nie zdradza jakie sklepy znajdą się w obiekcie. Prace idą zgodnie z planem. Widać już pierwsze elementy zewnętrznej elewacji.

W listopadzie pierwsi klienci zrobią zakupy w centrum handlowym Galeria MM, którego budynek wznosi się przy skrzyżowaniu Świętego Marcina z al. Marcinkowskiego. - Obecnie zakładamy, że otwarcie Galerii MM nastąpi w pierwszych dniach listopada - mówi Ryszard Szulc, prezes spółki Galeria MM SPV oraz poznańskiego Atanera.

Wciąż tajemnicą pozostaje lista najemców, którzy będą mieć tutaj swoje sklepy. - Oficjalnej listy na razie nie będziemy przedstawiać. Gdybyśmy chcieli to zrobić, musielibyśmy mieć zgodę od wszystkich najemców. Cały czas prowadzone są rozmowy, finalizowane są kolejne umowy - tłumaczy Szulc. Rąbka tajemnicy uchylono kilka miesięcy temu - przyznano, że na poziomie -1 znajdą się delikatesy oraz drogerie. Sklepy, restauracje i kawiarnie będą się mieścić na parterze i pierwszym piętrze.

Obecnie budowlańcy skupiają się na pracach wewnątrz obiektu. - Prowadzone są prace wykończeniowe, instalacyjne. Na zewnątrz rozpoczęły się prace przy elewacji - dodaje. W połowie lutego informowaliśmy, że na dachu obiektu pojawił się 33-tonowy świetlik, który będzie zapewniał dostęp światła do holu budynku. Pojawiły się na nim już pierwsze szklane elementy.

Galeria MM powstała w miejscu dawnego Pasażu MM. Podobnie jak w pasażu - piesi będą mogli skracać sobie drogę ze Św. Marcina na al. Marcinkowskiego i odwrotnie przechodząc przez galerię. Projekt nowego budynku przygotowała pracownia ADS, która wykonywała także projekt m.in. Starego Browaru.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro