Reklama
Reklama

Poznański sukces na AeroDesign w Kalifornii

Studenci Politechniki Poznańskiej kolejny raz pokazali, że potrafią odnosić sukcesy w międzynarodowych zawodach. Tym razem zajęli wysokie miejsca w prestiżowym konkursie AeroDesign, który odbył się w Kalifornii.

Zawody organizowane przez amerykańskie Stowarzyszenie Inżynierów Transportu (SAE) odbywają się już od ćwierć wieku. Studenci z Politechniki Poznańskiej brali w nich udział po raz piąty i podobnie jak w latach ubiegłych - odnieśli spory sukces.W zawodach zwyciężają drużyny, które zbudowały model samolotu zdolnego podnieść jak największy ciężar.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Reprezentacja PP wygrała w najbardziej prestiżowej klasie Regular w kategorii największego udźwigu. Biceps (tak nazwano model) podniósł ładunek ważący 13,5 kilograma. A to nie koniec. Nasi studenci zajęli drugie miejsce w klasie Regular (klasyfikacja ogólna), trzecie miejsce w tej samej klasie (klasyfikacja prezentacji technicznych) oraz trzecie miejsce w klasie Micro (klasyfikacja największego współczynnika udźwigu). To najlepsze osiągnięcie poznańskiego zespołu od momentu rozpoczęcia startów w zawodach.

W zawodach udział brało kilkadziesiąt drużyn z całego świata (35 w klasie Regular oraz 21 w klasie Micro). Opiekunem poznańskiej grupy jest dr inż. Radosław Górzeński, a w jej skład wchodzą: Wojciech Batog, Marcin Gajewski, Mateusz Karwacki, Jakub Mitulski, Bartosz Szymkowiak i Maciej Wnuk.

Studenci pojechali do USA dzięki wsparciu finansowemu Politechniki Poznańskiej. Szczegółowa relacja z AeroDesign na www.aerodesign.com.pl.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Może być bardzo niebezpiecznie. Jest ostrzeżenie IMGW również dla Poznania!
2℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
19.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro