Reklama

Poznaniacy szukali wiosny

fot. hvaldez1 sxc.hu
fot. hvaldez1 sxc.hu

Tłumy poznaniaków korzystały w weekend na spacerach z pięknej wiosennej pogody, a wielu wybrało się na pierwsze w tym roku przejażdżki rowerowe.

Już w sobotnie przedpołudnie wielu poznaniaków wybrało się na poszukiwania wiosny i rowerowe szlaki. Szczególnie oblegane były tereny wokół Jeziora Rusałka, trasa rowerowa z Golęcina do Kiekrza, Cytadela, okolice Malty i centrum miasta. Poznaniacy byli tak bardzo upojeni wiosną, że wielu ubrało letnie stroje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Niestety ciepła i słoneczna aura zostanie przerwana przez chłodny front, który przyniesie opady deszczu i obniży temperaturę aż o 10 stopni. - W nocy w Poznaniu popada słaby i przelotny deszcz. Termometr o północy wskaże 9 stopni, o poranku ochłodzi się do 4 stopni. W ciągu dnia umiarkowane zachmurzenie i przelotne opady deszczu. Większe rozpogodzenia w drugiej części dnia. Na termometrze nie więcej niż 10 stopni. Wiatr będzie umiarkowany i dość silny 20-30 km/h, chwilami porywisty do 50 km/h, północno-zachodni - informuje Żaneta Rosińska z serwisu pogodowego Telewizji WTK.

Natomiast we wtorek o poranku wystąpi słaby przymrozek rzędu -1 stopnia, a w ciągu dnia ociepli się do 12 stopni. Wiatr powieje umiarkowanie z zachodu, a ciśnienie będzie się powoli obniżać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro