Reklama

Tragiczne wypadki pod Czarnkowem

Dwóch motocyklistów zginęło w sobotę w wypadkach, do których doszło pod Czarnkowem. Przyczyny zdarzeń bada policja.

Do pierwszego wypadku doszło na drodze powiatowej nr 118. Na prostym odcinku drogi w miejscowości Zielonowo 26-letni motocyklista stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w drzewo. Zginął na miejscu.

Kolejny wypadek z udziałem motocyklistów miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 181. W drzewo uderzył 24-letni motocyklista, który poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wraz z prokuratorami ustalają przyczyny zdarzeń, ale najprawdopodobniej była to nadmierna prędkość.

- Niestety, nie wszyscy motocykliści pamiętają o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników dróg. Wśród ogromnej rzeszy wzorowych motocyklistów trafiają się "czarne owce", które psują opinię pozostałym. Ponosi ich wyobraźnia i za nic mają przepisy ruchu drogowego. Takie płytkie myślenie może doprowadzić do bardzo tragicznych w skutkach zdarzeń.

Ciepłe wiosenne dni sprzyjają jeździe motocyklem, ale kiedy zabraknie myślenia to nawet najlepszy kask, czy odzież ochronna nie pomogą w razie wypadku. Żaden człowiek nie jest pancerny, tym bardziej kierowca motocykla, którego nie chronią żadne poduszki powietrzne, strefy kontrolowanego zgniotu, czy pasy bezpieczeństwa. To od nich samych w dużej mierze zależy, czy swoją jazdę zakończą bezpiecznie czy też tragedią -
ostrzega Tomasz Górny z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Przypomnijmy, że już w piątek mogło dojść do wypadku z udziałem motocyklisty. W Obornikach Wlkp. kierujący motocyklem marki Honda nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali 22-lateka, który jak się okazało kierował niezarejestrowanym i nieubezpieczonym motocyklem. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie trafi do Sądu gdzie grozi mu do 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów oraz 5000 zł grzywny. Ponadto motocyklista poniesie koszty związane z holowaniem pojazdu oraz Funduszem Gwarancyjnym za brak ubezpieczenia OC.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowa środa!
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.68 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro