Reklama
Reklama

Nowa Wilda nie sprzeda stadionu Szyca

Spółka Nowa Wilda poinformowało naszą redakcję, że pragnie zdementować informację o rzekomo planowanej sprzedaży stadionu im. Edmunda Szyca za 1,3 mln dol.

Jak informuje naszą redakcję prezes Zygmunt Chyla pełnoprawnym właścicielem oraz dysponentem nieruchomości, na której znajdują się pozostałości dawnego stadionu im. Edmunda Szyca jest Spółka Nowa Wilda Sp. z o.o. i nie planuje sprzedaży wspomnianego terenu.

- Spółka nie prowadzi jakichkolwiek rozmów na ten temat, a w szczególności nie prowadzi i nie ma zamiaru prowadzić rozmów w sprawie sprzedaży terenu klubowi Warta. Spółka nie prowadzi w związku z tym jakichkolwiek rozmów z reprezentującą klub Warta panią Izabellą Łukomską-Pyżalską, dotyczących rzekomej sprzedaży rzeczonej nieruchomości. Nnieprawdziwą jest informacja podana przez Panią Izabellę Łukomską-Pyżalską w publikacji zatytułowanej "Warta odkupi za 1,3 mln dol. stadion im. Edmunda Szyca?" określająca cenę zakupu wspomnianej nieruchomości przez Spółkę Nowa Wilda Sp. z o.o. Rzeczywista cena jest wielokrotnie wyższa - czytamy w oświadczeniu prezesa Zygmunta Chyla.

Nowa Wilda poinformowała naszą redakcję, że zgodnie z umową zawartą z Wartą Poznań to klub jest nadal podmiotem użytkującym teren dawnego stadionu. - Klub jest w pełni odpowiedzialny za obecny zły stan obiektu, co nie pozostanie bez konsekwencji prawnych ze strony Spółki Nowa Wilda - dodaje Chyla

Przypomnijmy, że Urząd Miasta planuje konsultacje z mieszkańcami w sprawie tego terenu, gdyż przygotowuje nowy plan zagospodarowania dla tej części miasta. Aktualnie teren jest przeznaczony na rekreację, ale już dziś wiadomo, że budowa osiedla mieszkaniowego to ostateczność.

Więcej o ambitnych planach prezes Warty Poznań Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
8.63 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro