Reklama
Reklama

Zielone przystanki: ktoś ukradł sztuczną trawę

fot. Nishio Poznań

Kilka dni temu w Poznaniu pojawiły się "zielone przystanki". Dzięki jednemu z centrów handlowych pasażerowie MPK mogli poczuć wiosnę w oczekiwaniu na tramwaj. Radość długo nie trwała. Z jednego z przystanków ktoś ukradł sztuczną trawę.

Sztuczne listki na Citylightach, zielone ławki, sztuczna trawa pachnąca wiosną - od kilku dni tak wygląda część poznańskich przystanków komunikacji miejskiej. Wiosna odwiedziła m.in. przystanki przy ulicy Podgórnej, tuż przy Kupcu Poznańskim. Z jednego zniknęła jednak sztuczna trawa.

Sprawę zgłoszono Straży Miejskiej. - Trzeba zacząć od pytania: kogo szukać? W tym celu może pomóc monitoring, bowiem akurat ta część miasta jest pod obserwacją kamer - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. - Często zdarzają się takie akty wandalizmu. Ale może się okazać, że to nie złoczyńca, a ktoś, kto tęskni za wiosną - dodaje.

Pomysłodawcą zielonych przystanków jest Galeria Malta, w której od początku marca odbywa się szereg wydarzeń związanych z nadejściem wiosny. - Galeria liczy na pomoc mieszkańców miasta i Straży Miejskiej w poszukiwaniu trawy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro