Reklama
Reklama

Region: handlował przemyconymi używkami

fot. Arkadiusz Biały

Zatrzymany Ukrainiec w okresie od października 2011 mógł sprzedać na terenie Krotoszyna sześćdziesiąt tysięcy sztuk papierosów oraz około stu litrów spirytusu. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

Zatrzymanie jest efektem współpracy policjantów ze Służbą Graniczną, która doprowadziła do wytypowania mężczyzny zajmującego się rozprowadzaniem przemycanych towarów.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód podejrzanego, w którym odnaleziono 24 litry spirytusu oraz 5400 sztuk papierosów - 56-letni mężczyzna został zatrzymany. W rozmowie z policjantami przyznał się do handlu alkoholem i wyrobami tytoniowymi. Mężczyzna był świadomy, że towary zostały sprowadzone na terytorium Polski bez ich uprzedniego oznaczenia znakami skarbowymi - informuje policja.

Według ustaleń śledczych mężczyzna od października do marca sprzedał około 100 litrów spirytusu i 60 tysięcy sztuk papierosów. Skarb państwa stracił na niezapłaconym podatku akcyzowym co najmniej 56 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro