Reklama
Reklama

Papierowe samoloty startowały z politechniki

We wtorek odbywały się poznańskie eliminacje do międzynarodowych zawodów Red Bull Paper Wings. W zawodach wzięło udział 120 zawodników, z których wybrano trójkę najlepszych. Mają oni szanse w finale, który odbędzie się w Austrii.

Zawody Red Bull Paper Wings odbywają się w 85 krajach świata. W tym roku eliminacje do finału, który odbędzie się a Austrii, odbywają się między innymi w Poznaniu, Olsztynie i Gdańsku. Wtorkowa impreza przyciągnęła na kampus Piotrowo 120 uczestników, którzy wzięli udział w trzech różnych dyscyplinach.

Pierwszą dyscypliną był lot na dystans, zdecydowanie wygrany przez samolot Adama Wilczyńskiego, który pokonał odległość 17,5 metra. Najdłużej w powietrzu utrzymała się konstrukcja Pawła Chudzińskiego, która wznosiła się nad ziemią przez ponad 5 sekund. Ostatnią konkurencją była akrobacja w których oceniano konstrukcję samolotu, pokaz artystyczny i akrobacje wykonane przez samolot. Zwycięzcą została Monika Bedynek, która otrzymała 25 z możliwych 30 punktów.

Kolejne kwalifikacje odbędą się w Olsztynie oraz Gdańsku. Po ich zakończeniu zostanie wyłoniona polska trójka, która weźmie udział w finale imprezy w Austrii. Już po raz trzeci finałowe starcie odbędzie się w miejscu idealnie wpisującym się w awiacyjny klimat zawodów - w salzburskim Hangarze 7, pełniącym funkcję muzeum lotnictwa oraz bazy zespołu Flying Bulls - informuje organizator imprezy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro