Reklama

"Poznań za pół ceny" tym razem w kwietniu

W tym roku po raz piąty odbędzie się weekendowa akcja "Poznań za pół ceny". Rok temu udział w niej wzięło 130 firm i instytucji, a z przygotowanej oferty skorzystało prawie 50 000 osób. Znamy już datę tegorocznej edycji.

Akcja ta organizowana jest od 2008 roku przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną - Podstawową ideą akcji jest popularyzowanie w Polsce i za granicą możliwości spędzenia weekendu w Poznaniu - informuje miasto Poznań. Dotychczas akcja odbywała się zawsze w pierwszy weekend po Bożym Ciele. W tym roku, ze względu na odbywające się w Poznaniu Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, wydarzenie to zostało przeniesione na weekend 28-29 kwietnia.

- Piąta edycja akcji "Poznań za pół ceny" zapowiada się pod każdym względem rekordowo. Będziemy mieli ponad setkę partnerów, a do tego z 50% rabatu skorzystamy po raz pierwszy także w wymiarze metropolitalnym, bo do akcji wchodzą partnerzy z podpoznańskich gmin - zapowiada Jan Mazurczak z PLOT.

Znani są już pierwsi uczestnicy tegorocznej edycji. W akcji wezmą udział muzea (m.in. etnograficzne, motoryzacji), kluby i restauracje (Club Bogota, Restauracja Sonata), hotele (Mercure, Fusion Hostel). Osoby lubiące aktywne spędzanie czasu będą też mogły skorzystać z oferty kobylnickiego Cascader Park czy Centrum Rekreacyjnego Fabianowo Sport&Beauty.

Poza ofertami rabatowymi przygotowany zostanie ciekawy program turystyczny - Udostępniony dla turystów będzie XIX-wieczny pruski fort, po którym turystów oprowadzać będą przewodnicy ubrani w historyczne mundury, na miejscu powstanie obóz wojskowy. Pojawią się zabytkowe pojazdy oraz wojskowa grochówka. Bezpłatnie będzie można zwiedzić Poznań, spacerując kilkoma tematycznymi szlakami, otwarte zostaną podziemia kościoła farnego czy komnaty Zamku Cesarskiego - informuje PLOT.

Organizator zapewnia, że lista atrakcji aktualizowana jest z dnia na dzień i już dziś zaprasza do uczestnictwa w tegorocznej edycji tej akcji. Najnowsze informacje można znaleźć na stronie miasta http://www.poznan.pl/mim/main/poznan-za-pol-ceny-2012,p,10806.html.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro