Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -7
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1008 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
-4°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z sieci: ciekawostki o Poznaniu w „Poznańskiej wiki”

BS
poniedziałek, 12.03.2012 r.
godz. 14.18

Co łączy Gaspara da Gammę, Kazimierza Nowaka i Marcina Obałka? Można się tego dowiedzieć ze stron „Poznańskiej wiki”, internetowej encyklopedii poświęconej Poznaniowi.

- Jest w Internecie wiele miejsc, w których można znaleźć informacje o Poznaniu. Kiedy miasto powstało. Że ma koziołki. Ile ma kościołów i gdzie. Na jakie koncerty zajrzeć w tym tygodniu... Ale nie ma chyba jednego miejsca, które pozwala poznać Poznań od nieco innej, bardziej osobistej, nieco tajemniczej strony – piszą o poznańskiej wiki autorzy tej inicjatywy.

Strona istnieje w Internecie od jakiegoś czasu, a już zgromadziła w swoich zasobach blisko 500 artykułów i ponad 1350 obrazków. Z encyklopedii dowiemy się, że wymienieni wcześniej panowie to podróżnicy związani z Poznaniem. Poznamy poznańskie legendy, dowiemy się gdzie stała miejska szubienica, obejrzymy zdjęcia nieistniejącej hali sterowców i wiele innych.

Co ważne, jest to projekt, który rozwija się również dzięki czytelnikom - Wystarczy kliknąć w przycisk "edytuj" u góry strony i zacząć dodawać, poprawiać i redagować wedle uznania – informują twórcy projektu.

Stronę można odwiedzić pod adresem http://poznan.wikia.com.