Reklama
Reklama

Rataje: będą zmiany w komunikacji, są konsultacje

Prace przy trasie tramwajowej na Franowo postępują w szybkim tempie, a Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o planowanych zmianach w komunikacji na terenie Rataj. Głos w tej sprawie zabierze również Rada Osiedla Chartowo.

Prawdziwa rewolucja komunikacyjna czeka ratajskie osiedla po otwarciu trasy tramwajowej na Franowo. Niewielkie zmiany dotkną komunikację tramwajową. Według planów ZTM jedynie tramwaj linii jedenaście zmieni swoją trasę i skierowany zostanie do pętli Ogrody, a na trasie piątkowskiej zastąpi go osiemnastka. 1, 11 i 16 dojedziemy do pętli Franowo.

Duże zmiany czekają natomiast komunikację autobusową. Z rozkładów jazdy zniknie autobus pośpieszny A, który na ratajskim odcinku zostanie zastąpiony autobusem 97. Likwidacji ulegnie pętla M1 Centrum Handlowe, a autobus 52 będzie dojeżdżał tylko do szpitala na osiedlu Rusa. Linia 81 w obie strony kursować będzie ulicami Inflancką i Piaśnicką. Duże zmiany dotkną także linie 53, 54, 62 i 96, które zostaną skrócone i zamiast do dworca na rondzie Rataje dojadą jedynie do pętli Franowo.

- Dużo zmian dotyka przede wszystkim autobusów. Mocno odciążono rondo Rataje, ale mamy pewne wątpliwości dotyczące braku bezpośredniego połączenia ronda ze Spławiem, czy Szczepankowem - tłumaczy Wojciech Chudy, przewodniczący rady osiedla. W związku z tym rada osiedla organizuje otwarte konsultacje z mieszkańcami. Zaplanowano cztery spotkania:

- 19 marca, mieszkańcy osiedla Czecha i Franowa, godz. 18:00, szkoła na osiedlu Czecha
- 20 marca, mieszańcy osiedla Tysiąclecia, godz. 18:00, szkoła na osiedlu Tysiąclecia
- 21 marca, mieszkańcy osiedla Lecha, godzi. 18:00, szkoła na osiedlu Lecha
- 22 marca, mieszkańcy osiedli Rusa i Zodiak, godz. 18:00, szkoła na osiedlu Rusa

Efektem spotkań i pracy rady osiedla ma być opinia i propozycje modyfikacji, które zostaną przesłane do ZTM. - W ostatnim tygodniu bieżącego miesiąca zorganizujemy specjalną sesję rady osiedla, na której wypracujemy wspólne stanowisko i wyślemy je do ZTM. Z ZTM ustaliliśmy, że mamy na to czas do końca marca - kończy przewodniczący.

Czy podobają ci się zaproponowane zmiany sieci połączeń?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro