Reklama
Reklama

Tłumy na nowych wystawach w Concordia Design

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Niezwykle ciekawe dwie wystawy promujące design dwóch metropolii - Poznania i Berlina można oglądać do 15 marca w Concordia Design przy ul. Zwierzynieckiej.

Na wystawach "Kod miasta" i "ID Berlin Industrial Design Competence", które w pierwszych dniach zgromadziły kilkaset osób przedstawionych zostało 40 przypadków designu - studiów projektowych, znanych marek oraz miejsc i uczelnię edukującą w zakresie wzornictwa. Na obu wystawach znajdą się także prezentacje multimedialne, prototypy i modele. Poznań i Berlin pokazują efekty współpracy projektantów z biznesem przez dobrze zaprojektowane produkty.

- Nazwa poznańskiej wystawy "Kod miasta" nawiązuje do kodu DNA - zespołu unikalnych cech, charakterystycznego systemu informacji genetycznych, z drugiej strony do kodu pocztowego w jednoznaczny sposób identyfikującego miejsce. Poznań ma w sobie gen designu służący rozwojowi: pierwsze w Polsce centrum designu i kreatywności dla biznesu z inkubatorem dla młodych studiów projektowych i firm, wielu nagradzanych w Polsce i na świecie projektantów, najbardziej znane marki jubilerskie, meblowe, motoryzacyjne, najlepiej oceniana w Polsce edukacja w zakresie wzornictwa, targi promujące design oraz wspierające innowacyjność władze miasta i województwa -
mówi Monika Tokarska kurator wystawy "Kod miasta".

Ekspozycję można oglądać codziennie do 15 marca w godz. 10-18.00. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Poznań, Concordia Design oraz Internazionale Design Zentrum Berlin. Wystawy skierowane są do mieszkańców Poznania, ale także do osób zainteresowanych wzornictwem w całym kraju, projektantów i biznesu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
14.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro