Dziś się nie udało, siatkarki przegrały

W drugim meczu play-off I ligi siatkówki kobiet KS Piecobiogaz Murowana Goślina przegrał z Chemikiem Police.

Zawodniczki gości rozpoczęły mecz bardzo skupione. Kiedy nie wychodziły silniejsze ataki, czy zagrywki, uderzały piłkę słabiej, starając się przede wszystkim nie tracić punktów. Z kolei w zespole z Murowanej Gośliny zdecydowanie szwankowało przyjęcie oraz będący kluczem do sobotniego zwycięstwa blok. Zawodniczki Piecobiogazu zdobyły w całym spotkaniu tylko cztery punkty blokując rywalki.

Pierwsze dwa sety po zaciętej walce wygrał Chemik Police, jednak w trzecim, kiedy przewaga goślinianek urosła do prawie dziesięciu punktów zdawało się, że miejscowe znalazły wreszcie sposób na rywalki. Niestety dalszy ciąg meczu tego nie potwierdził, w czwartym secie zawodniczki z Polic "grały swoje" wygrywając i doprowadzając w play-offach do remisu 1:1.

Teraz przed podopiecznymi Iriny Archangielskiej i Nicoli Vettoriego dwa spotkania w Policach, z których przynajmniej jedno muszą wygrać, chcąc doprowadzić do piątego, decydującego spotkania, które potencjalnie może być rozegrane w hali przy ul. Mściszewskiej w Murowanej Goślinie.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - Chemik Police 1:3 (19:25, 25:27, 25:18, 20:25)

KS Piecobiogaz Murowana Goślina: Magdalena Fedorów, Paulina Dutkiewicz-Raś, Agata Skiba, Alicja Malinowska, Beata Strządała (kapitan), Izabela Śliwa (libero), Irina Archangielskaja, Kinga Hatala, Gabriela Buławczyk, Gabriela Jasińska, Aleksandra Trojan, Natalia Narożna

Chemik Police: Małgorzata Sobolewska, Ewa Kwiatkowska, Kinga Zielińska, Julija Żernova, Magdalena Soter, Petya Tsekova, Katarzyna Ostrowska (libero), Kristina Yordańska, Joanna Nickowska, Joanna Sowa, Tamara Kaliszuk, Justyna Raczyńska (kapitan).