Siatkarki z Murowanej Gośliny wygrały z Chemikiem

Walczące o awans do PlusLigi Kobiet siatkarki KS Piecobiogaz Murowana Goślina wygrały w pierwszym meczu play-off z PSPS Chemikiem Police 3:0. W niedzielę o godz. 18.00 w hali przy ul. Mściszewskiej drugie spotkanie.

Podopieczne Iriny Archangielskaja tylko w pierwszym secie miały problem z zespołem z Polic, ale po nerwowej końcówce wygrały 25:23. W dwóch kolejnych setach przewaga siatkarek z Murowanej Gośliny była już bardziej widoczne i mecz zakończył się wygraną miejscowych 3:0.

Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Zapraszamy na drugie spotkanie play-off o awans do Plus Ligi Kobiet, w niedzielę, 11 marca o godz. 18.00, do hali sportowej przy ul. Mściszewskiej 10. Wiadomo już, że mecz numer trzy odbędzie się w Policach 17 marca, a ewentualne kolejne spotkanie dzień później. Kolejnym rywalem popularnych "Piecyków" będzie zwycięzca spotkań Legionovia Legionowo - AZS UE Kraków.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina - Chemik Police 3:0 (25:23, 25:21, 25:15)

Murowana Goślina: M. Fedorów, P. Dutkiewicz-Raś, A. Skiba, A. Malinowska, B. Strządała, I. Archangielskaja, I. Śliwa (libero) oraz K. Buławczyk, G. Jasińska i P. Wyrwa.
Trener: Irina Archangielskaja

PSPS Chemik Police: M. Sobolewska, E. Kwiatkowska, P. Tsekova, K. Yordanska, T. Kaliszuk, J. Raczyńska, K. Ostrowska oraz M. Soter, J. Sowa i K. Zielińska.
Trener: Piotr Sobolewski

MVP spotkania: A. Malinowska