Czwarta porażka z rzędu PBG Basket

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali we własnej hali z AZS Politechnika Warszawska 81:83. Najwięcej punktów dla PBG zdobył Aleksander Lichodzijewski - 17.

W obecnym sezonie PLK żaden klub nie spada do I ligi, ale zespoły zajmujące ostatnie lokaty w ligowej tabeli w dwóch kolejnych sezonach zostaną wykluczone z rozgrywek. I właśnie z bezpośrednim rywalem o uniknięcie spadku zmierzyli się podopieczni Miliji Bogicevicia.

Spotkanie były bardzo wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowała ostatnia kwarta. W pierwszej akcji Michał Nowakowski zaliczył celny rzut za dwa punkty i wyprowadził AZS na prowadzenie 64:61, które utrzymywało się do końca spotkania. Poznaniacy dopiero na ponad minutę przed końcową syreną zbliżyli się do rywala na dwa punkty, ale znów celnym rzutem popisał się Michał Nowakowski i PBG zaliczyło czwartą porażkę z rzędu.

PBG Basket Poznań - AZS Politechnika Warszawska 81:83 (14:18, 22:25, 25:19, 20:21)

PBG Basket Poznań : Aleksander Lichodzijewski 17, Dorde Micic 16, Damian Kulig 15, Niksa Nikolic 13, Jakub Parzeński 8, Żarko Comagic 6, Tomasz Smorawiński 5, Mateusz Bartosz 1.

AZS Politechnika Warszawska : Michał Nowakowski 25, Mateusz Ponitka 18, Piotr Pamuła 13, Łukasz Wilczek 11, Patryk Pełka 6, Marek Popiołek 5, Jarosław Mokros 3, Sebastian Kowalczyk 2, Maciej Kucharek 0.