SKF KS Poznań w finale III ligi

Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron

Siatkarki SKF KS Poznań wygrały spotkanie rewanżowe z UKS Szamotulanin Szamotuły 3:2 i awansowały do finału III ligi serii B kobiet.

W pierwszym secie podopieczne Damiana Gapika miały problem z przejęciem inicjatywy i o wygranej zadecydowały ostatnie akcje. Seta wygrał SKF 25:23, a na swoim dobrym poziomie zagrały dopiero w kolejnej odsłonie. Dobra gra w obronie i skuteczna zagrywka pozwoliły wygrać aż 25:9.

Poznanianki w trzecim secie po kilku akcjach wyszły na prowadzenia 8:3, ale nie potrafiły wykorzystać przewagi i chwilę później był już remis 12:12. W końcówce zespół z Szamotuł wykorzystał błędy rywalek i wygrał seta 25:23. Proste błędy po stronie SKF zaczęły pojawiać się również w kolejnej odsłonie i przyjezdne doprowadziły do tie-breaka.

W piątym secie nie było emocji, bowiem po czterech setach było wiadomo, że drużyna z Poznania awansowała do finału. Podopieczne Damiana Gapika wygrały po dobrej grze 15:9 i całe spotkanie
3:2.

SKF KS Poznań - UKS Szamotulanin Szamotuły 3:2 (25:23, 25:9, 23:25, 15:25, 15:9)

Skład SKF: Barwicka (c), Halczak, Tujek, Geremek, Kwiatek, Pierzchała, Przybylska (l) - Głąbicka, Kwiatek, Arendz, Baranowska.

Wynik pierwszego spotkania: Szamotuły - SKF 2:3