Poznaniacy najlepsi w 83. IMP w boksie

Zawodnicy PKB Lechma Poznań zdobyli aż trzynaście medali podczas 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w boksie, które zakończyły się w hali Arena.

W klasyfikacji medalowej pierwsze miejsce zajął klub Lechma PKB Poznań , którego zawodnicy 13 razy stawali na podium, w tym trzykrotnie na najwyższym stopniu podium. Poznaniacy byli najlepsi w kategorii 69 kg Patryk Szymański, w 91 kg Włodzimierz Letr i w +91 kg Marcin Rekowski-Jerzyk.

Głównym wydarzeniem finałów była walka Łukasza Maszczyka (Gwardia Warszawa) z Dawidem Jagodzińskim (BSB Astoria Bydgoszcz). Wygrał Maszczyk dla, którego był to już ósmy w karierze złoty medal mistrzostw Polski. Siódmy tytuł z kolei wywalczył Rafał Kaczor (Kaczor Team Wałbrzych).

Wyniki finałów i medaliści 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów w boksie:
(4-8 marca 2012 roku, Poznań)

49 kg
Łukasz Maszczyk (Gwardia Warszawa) - Dawid Jagodziński (BSB Astoria Bydgoszcz ) 3:2 brązowe medale: Arkadiusz Lubomski (Zatoka Braniewo), Wojciech Peryt (Broń Radom )

52 kg

Rafał Kaczor (Kaczor Team Wałbrzych) - Piotr Gudel (Cristal Białystok ) 5:0

brązowe: Grzegorz Brynda (Kontra Elbląg), Mateusz Rubczewski (Lechma PKB Poznań)

56 kg
Mateusz Mazik (RMKS Rybnik) - Mariusz Burzyński (Kaczor Team Wałbrzych) 5:0

brązowe: Sylwester Kozłowski (Gwardia Warszawa), Michał Smerdel (Gwarek Łęczna)

60 kg
Dawid Michelus (Sokół Piła) - Michał Chudecki (Lechma PKB Poznań) walkower dla Michelusa
brązowe: Mateusz Polski (Róża Karlino), Damian Wrzesiński (Lechma PKB Poznań)

64 kg
Michał Syrowatka (Hetman Białystok) - Sylwester Stempniewski (Lechma PKB Poznań) 5:0

brązowe: Konrad Bystroń (06 Kleofas Katowice ), Rafał Perczyński (Gwardia Warszawa)

69 kg
Patryk Szymański (Lechma PKB Poznań) - Tomasz Mazur (Lechma PKB Poznań) 5:0

brązowe: Piotr Sielawa (Hetman Białystok), Roman Szymański (Lechma PKB Poznań)

75 kg
Tomasz Jabłoński (SAKO Gdańsk) - Kamil Szeremeta (Hetman Białystok) 4:1
brązowe: Kamil Gardzielik (Lechma PKB Poznań), Michał Łoniewski (Kontra Elbląg)

81 kg
Krzysztof Sadłoń (Kaczor Team W ałbrzych) - Mateusz Tryc (Fenix Warszawa) 5:0
brązowe: Mateusz Górowski (Golden Team Nowy Sącz), Igor Jakubowski (Lechma PKB Poznań)

91 kg

Włodzimierz Letr (Lechma PKB Poznań) - Michał Cieślak (Broń Radom) 5:0

brązowe: Krzysztof Kowalski (MOSiR Mysłowice), Michał Gerlecki (Lechma PKB Poznań)

+91 kg
Marcin Rekowski-Jerzyk (Lechma PKB Poznań) - Patryk Brzeski (Champion Nowy Dwór Maz.) 5:0
brązowe: Arkadiusz Toborek (MOSiR Mysłowice), Marcin Śnitko (Lechma PKB Poznań)