Reklama

UEP: są pieniądze na nowy budynek

Wkrótce może się rozpocząć budowa nowego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego, o którym pisaliśmy już w 2010 roku. Jedenaście milionów złotych dofinansowania na obiekt przyznało Ministerstwo Finansów.

W nowym budynku ma się zmieścić 2 tysiące studentów. Znajdą się tam siedziby wydziałów gospodarki międzynarodowej oraz informatyki i gospodarki elektronicznej. Gmach będzie mieć 13 tysięcy metrów kwadratowych i dwupoziomowy, podziemny parking. Wypełni widoczną dziś lukę w zabudowie przy ul. Towarowej, pomiędzy Aulą Novą i Akademią Muzyczną, a parkiem Marcinkowskiego. Według ówczesnych założeń, projekt miał być finansowany między innymi ze środków unijnych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Prorektor UEP Jacek Mizerka wyjaśnia - Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków własnych uczelni. I te środki mieliśmy przyznane, ale cały czas brakowało nam około 15% wartości inwestycji. Brakujące pieniądze udało nam się zdobyć z tzw. rezerwy celowej budżetu państwa. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów zatwierdziło decyzję o przekazaniu tych środków.

Koszt całej inwestycji to 74 miliony złotych. Projekt za który odpowiada Pracownia Architektoniczna Atrium, będzie realizowany w znanym już kształcie, który nawiązuje do architektury budynku głównego Uniwersytetu Ekonomicznego. Na dostępnych wizualizacjach niewidoczna jest Aula Nova, która nie istniała w momencie rozpoczęcia prac projektowych.

Uczelnia planuje jeszcze w marcu ogłosić przetarg na wykonawcę budynku, a już w 2014 pierwsi studenci będą mogli z niego korzystać.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro