Reklama

Region: przemycili 77 kg narkotyków

fot. fot. Katarzyna Mirż

Na terenie powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego zatrzymano sześciu mężczyzn podejrzanych o przemyt 77 kilogramów narkotyków. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

Sprawa rozpoczęła się od kontroli drogowej, w trakcie której funkcjonariusze odkryli w kontrolowanym pojeździe siedem kilogramów marihuany. Zatrzymany został kierowca samochodu, a dzień później również jego wspólnik.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA


W toku prowadzonych działań śledczy ustalili, że zatrzymani są częścią większej grupy. Efektem prowadzonego śledztwa było aresztowanie kolejnych czterech mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat.

- Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Prowadzący postępowanie funkcjonariusze ustalili, że sprawcy w ostatnich kilku miesiącach wprowadzili na polski rynek blisko 77 kilogramów środków odurzających - informuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanym od 3 do 15 lat więzienia.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-2℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro