Reklama

MPK: poważna awaria zasilania, nie jeździły tramwaje

Około godziny nie jeździły tramwaje w centrum miasta, gdyż jedna z podstacji zlokalizowanych przy rondzie Kaponiera z niewyjaśnionych przyczyn nie dostawała prądu.

15.10

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Z naszych ustaleń wynika, że to poważniejsza awaria energetyczna. Tramwaje stoją tam, gdzie nie ma zasilania. W miejscach, w których istnieje możliwość przepięcia na zasilanie awaryjne - jest to robione.

Największy problem występuje obecnie na Moście Uniwersyteckim, rondzie Kaponiera. Stoją też tramwaje m.in. na skrzyżowaniu ulic Wierzbięcice i Matyi. - Stoją też tramwaje na Towarowej. Ogromny tłok na chodnikach - donosi czytelnik.

15.40

- Awaria wystąpiła z przyczyn niezależny od MPK - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Jedna z podstacji przy Kaponierze z niewyjaśnionych nie dostaje prądu - dodaje. - Ruszyły tramwaje przy Głogowskiej. Reszta dalej stoi. Staramy się przepinać sieć na zasilanie awaryjne.

Jak informuje MPK - ruch tramwajowy jest możliwy na ulicach Św. Marcin i Gwarnej. Tymi trasami są obecnie kierowane tramwaje. Pojazdy z Piątkowa i Jeżyc zamiast na Kaponierę jadą w kierunku ulicy Fredry. Na Piątkowo m.in. z Jeżyc i ulicy Fredry można dojechać normalnie.

16.05

Tramwaje nie mogę przejechać przez ul. Towarową i ul. Stanisława Matyi. W pozostałych częściach miasta ruch jest przywracany. Jednak poznaniacy korzystający z pojazdów MPK muszą się liczyć z licznymi korkami na terenie całego miasta.

16.14

MPK wznowiło ruch tramwajów we wszystkich lokalizacjach.

ENEA już przystąpiła do prac mających na celu usunięcie awarii. - Prawdopodobnie jest to awaria linii średniego napięcia - mówi Danuta Tabaka z ENEA Operator. Nie wiadomo jak długo potrwa usuwanie usterki. Możliwe, że nastąpi to dopiero za kilkadziesiąt minut.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro