PBG tłem dla Adama Wójcika

PBG Basket Poznań przegrało w środowy wieczór ze Śląskiem Wrocław 67:81. Bohaterem spotkania był Adam Wójcik, który przekroczył granicę 10 tys. punktów zdobytych w PLK.

Podopieczni Miliji Bogicevicia liczyli, że we Wrocławiu nastąpi przełamanie po ostatnich porażka. Jednak Śląsk postawił poprzeczkę wysoko i po pierwszych dwóch kwartach mógł być pewny zwycięstwa. Dla kibiców tego wieczora liczyła się głównie postawa Adama Wójcika, który miał szansę przekroczyć magiczną granicę 10 tys. punktów zdobytych w PLK. Ostatecznie zdobył w meczu z PBG 18. punktów. Po historycznym trafieniu, które miało miejsce w pierwszej kwarcie przy stanie 13:3 dla PBG spotkanie zostało na krótko przerwane, a na koszykarza czekały gratulacje oraz prezenty. Przypomnijmy, że Wójcik w sezonie 2008/2009 był zawodnikiem PBG Basket Poznań.

- Szkoda, że nie udało nam się powtórzyć tego, co zagraliśmy w poprzednich meczach ze Śląskiem. Dziś to nasi rywale byli drużyną lepszą. Musimy kontynuować naszą pracę i spróbować zagrać dobry mecz ze Śląskiem w rewanżu u siebie - mówił po spotkaniu trener Milija Bogicević.

Śląsk Wrocław - PBG Basket Poznań 81:67 (25:16, 24:12, 9:15, 23:24)

Śląsk Wrocław: Paul Graham 19, Adam Wójcik 18, Slavisa Bogavac 13, Robert Skibniewski 12, Aleksandar Mladenovic 10, Bartosz Diduszko 3, Piotr Niedźwiedzki 2, Paweł Buczak 2, Akselis Vairogs 2, Bartosz Bochno 0, Jakub Koelner 0, Kacper Sęk 0.

PBG Basket Poznań: Aleksander Lichodzijewski 18, Djordje Micic 17, Jakub Parzeński 9, Niksa Nikolic 8, Tomasz Smorawiński 7, Damian Kulig 4, Żarko Comagic 4, Mateusz Bartosz 0.