Reklama
Reklama

Wioska irlandzkich kibiców na Winogradach

fot. Kancelaria Premiera
fot. Kancelaria Premiera

W ramach Mistrzostw Europy, nad poznańską Maltą miała powstać wioska kibiców z Irlandii. Niestety ze względu na koszty zarzucono ten projekt, ale firma UTE Poland postanowiła stworzyć pole dla kamperów na poznańskich Winogradach.

Projekt miał być realizowany wspólnie z partnerami z Irlandii, niestety po trzech miesiącach od rozpoczęcia współpracy okazało się, że gwarancje finansowe, które przedstawiła strona irlandzka są niewystarczające dla realizacji projektu.

Firma UTE Poland, która była polską stroną tego projektu nie zrezygnowała całkowicie z projektu i utworzy pole dla kamperów, którymi planuje przyjechać wielu irlandzkich kibiców. Projekt realizowany będzie we współpracy z Towarzystwem Krzewienia Kultury Fizycznej Winogrady. - TKKF jest już dogadany, niedługo startuje strona internetowa i sprzedaż miejsc - informuje Łukasz Pawelczak z UTE Poland.

Projekt został ograniczony jedynie do przestrzeni parkingowej dla trzystu samochodów oraz niewielkiej strefy gastronomicznej. Nie będzie realizowany żaden program kulturalny, za który w pierwotnym projekcie odpowiadała strona irlandzka. UTE Poland będzie odpowiedzialny za przystosowanie terenu TKKF do potrzeb kibiców - Musimy zainstalować infrastrukturę sanitarną, energetyczną bo każdy kamper powinien mieć do niej dostęp. Należy też ogrodzić część terenu TKKF - mówi Pawelczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro