Reklama
Reklama

Zaniedbany park w Antoninku

fot. KWP w Poznaniu

Wiele mówi się w Poznaniu o terenach zielonych. W mediach pojawiał się temat parku na Ratajach, na Sołaczu czy zabudowy południowego klina zieleni. Tymczasem w Antoninku mieszkańcy skarżą się na zapomniany i zdewastowany park.

- Park jest od wielu lat zaniedbany i mocno zaśmiecony, od lat nikt się nim nie interesuje. Jest to jedyny park na Antoninku a najbliższy poznański park (Park Tysiąclecia na Komandorii) jest oddalony o ponad 5 km jazdy samochodem. W tej chwili miejsce to jest skupiskiem wielbicieli napojów alkoholowych, co zresztą widać na zdjęciach - pisze nasz czytelnik, Stanisław.

Park o którym mowa istniał na terenie poznańskiego Antoninka pomiędzy ulicami Browarną, Ludosławy i Chociebora, a jego oficjalna nazwa brzmiała Park Zabaw i Wypoczynku im. XX-lecia PRL Poznań-Antoninek.

Jak dowiadujemy się od pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej, dziś teren ten nie funkcjonuje jako park. Z mapy udostępnionej przez ZZM wynika, że teren ten należy do osoby prywatnej, kościoła, a tylko w niewielkiej części do miasta. - Wynika z tego, iż miasto włada tylko niewielkim skrawkiem tego terenu i w związku z tym nie ma tam urządzonego parku - wyjaśnia Mateusz Ratajczak z Zarządu Zieleni Miejskiej.

- Jeśli teren jest brudny lub zanieczyszczony, najlepiej zgłosić to Straży Miejskiej, która ustali właściciela lub zarządcę - tłumaczy Ratajczak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Silny mróz w Poznaniu w prognozie zagrożeń IMGW
-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro