Reklama

Nowy dworzec coraz bliżej

fot. Szymon
fot. Szymon

Coraz szybciej zmienia się nowy poznański dworzec, trwają prace przy budowie kładki łączącej Most Dworcowy z budynkiem dworca. Opóźnieniu ulegnie rozpoczęcie prac przy budowie nowego układu drogowego.

W poniedziałek po godzinie piętnastej zainstalowane zostały ostatnie "ości", tworzące konstrukcje dachu nowego poznańskiego dworca. Równocześnie trwają intensywne prace przy szkleniu konstrukcji, które według zapowiedzi firmy TriGranit mają zakończyć się do 20 marca.

- W 70% gotowe są pomieszczenia kas, gotowe są instalacje sanitarne, klimatyzacja. W przyszłym tygodniu na budowie pojawią się ruchome schody i windy, które mają prowadzić na perony 1, 2 i 3. Trwają intensywne prace przy budowie kładki łączącej Most Dworcowy z budynkiem dworca, prace te powinny zakończyć się do połowy kwietnia - mówi Przemysław Terlecki.

Jednocześnie trwają prace nad kolejnymi etapami budowy, dworca PKS i galerii handlowej. W chwili obecnej gotowy jest między innymi potężny kolektor wodny. Niestety opóźnione zostaną prace przy budowie nowego układu dróg wokół dworca. - Pierwotnie planowaliśmy rozpoczęcie tych prac w lipcu 2012, zaraz po Euro. Niestety miasto zmieniło zasady pozyskania gruntów pod nowy układ drogowy i prace w związku z tym rozpoczną się dopiero pod koniec 2012 roku - informuje Terlecki.

Przypominamy, że w bezpośredniej okolicy dworca zajdą ogromne zmiany w organizacji ruchu. Powstanie nowe skrzyżowanie ulicy Towarowej z Matyi, wzdłuż budowanej galerii powstanie nowa ulica, a do samej galerii przedłużona zostanie ulica Jakuba Wujka. Pod ul. Matyi powstanie też przejście podziemne, a na wysokości galerii nowy przystanek tramwajowy z którego pasażerowie dostaną się bezpośrednio do budynku galerii.

- W poniedziałek był na dworcu Marcin Herra ze spółki PL Euro 2012 i był bardzo pozytywnie zaskoczony postępem prac, powiedział, że nie spodziewał się, że tak dobrze to idzie i jesteśmy już blisko końca
- kończy rzecznik TriGranit.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro