Reklama
Reklama

Nowe logo Ławicy

fot. materiały inwestora
fot. materiały inwestora

Na rozpoczętych w poniedziałek targach Arena Design odbyła się premiera nowego logotypu portu lotniczego Poznań Ławica. Stare logo obowiązuje od 15 lat.

Poprzedni znak graficzny zaprojektowany przez Jerzego Gondere funkcjonował od 1997 roku. Wraz z rozbudową portu postanowiono także odświeżyć identyfikację wizualną lotniska.

Za nowy projekt odpowiedzialny jest Michał Cierkosz z agencji Diagram Branding Design. - Prezentowany logotyp to synteza poznańskiej "gwiazdki" z systemu identyfikacji wizualnej Miasta Poznania, grotu strzałki, piktogramu samolotu i - co najważniejsze - dużej litery Ł - informuje pomysłodawca.

- Zaproponowana kolorystyka jest wyrazem strategii nakreślonej przez władze portu - tłumaczy Cierkosz. - Nowa identyfikacja tworzy wizerunek obiektu nowoczesnego, dynamicznego i spełniającego wszelkie współczesne wymogi. Zdaniem Mariusza Wiatrowskiego, prezesa zarządu Ławicy, nowe logo akcentuje modernizację na wielką skalę, która na zawsze zmieni oblicze lotniska.

Identyfikacja wizualna zacznie obowiązywać po skończeniu nowego terminala pasażerskiego, co ma nastąpić jeszcze przed EURO 2012.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
3.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro