Druga porażka PBG Basket Poznań

Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali we własnej hali z Siarką Jezioro Tarnobrzeg 89:91. Była to druga porażka podopiecznych Miliji Bogicevića w II rundzie PLK, w której walczą o awans do play-off.

Spotkanie było bardzo wyrównane, a o końcowym wyniku zadecydowała dogrywka. Siarka już na początku tej części spotkania zaliczyła celny rzut za trzy w wykonaniu Josha Millera i wyszła na prowadzenie 80:77. Poznaniacy szybko wyrównali i wyszli na prowadzenie, ale Miller ponownie trafił za trzy i Siarka prowadziła 83:81.

Na minutę przed końcową syreną PBG po celnym rzucie za trzy Aleksandra Lichodzijewskiego na tablicy było 87:86 dla gospodarzu. Jednak Miller ponownie dał pokaz swoich umiejętności i w 52 sekundy zdobył pięć punktów przy dwóch dla podopiecznych Miliji Bogicević. Ostatecznie mecz wygrała Siarka 91:89, która zachowała szansę na awans do play-off.

- Kolejny raz w tym sezonie mamy problemy z grą jeden na jeden, cały czas powtarzam, ze nasza obrona musi być dużo, dużo lepsza. Mam też wrażenie, że połowa naszej drużyny jest już na wakacjach. Niestety, ale tak to się skończy - powiedział po meczu Bogicević.

PBG Basket Poznań - Siarka Jezioro Tarnobrzeg 89:91 (16:23, 28:15, 19:22, 14:17, 12:14)

PBG Basket Poznań: Dorde Micic 25, Damian Kulig 20, Żarko Comagic 18, Aleksander Lichodzijewski 10, Jakub Parzeński 10, Tomasz Smorawiński 6, Niksa Nikolic 0, Mateusz Bartosz 0.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg: Josh Miller 24, Nicchaeus Doaks 18, Przemysław Karnowski 17, T.J. Tiller 15, Marek Piechowicz 13, Dariusz Wyka 4, Michał Rabka 0, Wojciech Barycz 0.