Akademicy zagrają o I ligę

Siatkarze AZS UAM Poznań w ostatnim meczu rundy zasadniczej pokonali Bzurę Ozorków 3:0 i zajęli drugie miejsce, które zapewniło im prawo gry o awans do I ligi.

Podopieczni Damiana Lisieckiego w pierwszym secie długo byli tłem dla walczącej o pozostanie w II lidze Bzury Ozorków. Dopiero w końcówce doprowadzili do remisu 22:22, a w ostatnich akcjach zapewnili sobie zwycięstwo w secie 26:24. Dwa kolejne sety należały już do gospodarzy, którzy przypomnieli sobie, że walczą o awans na zaplecze PlusLigi Mężczyzn.

Pierwszym rywalem AZS UAM w fazie play-off będzie MKS Kalisz, z którym zmierzy się już 10 i 11 marca w hali przy ul. Zagajnikowej na poznańskim Morasku. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.

AZS UAM Poznań - Bzura Ozorków 3:0 (26:24, 25:14, 25:17)

AZS UAM: Wojnowski, Bukowski, Radomski, Piórkowski, Janiak, Józefczak, Pachliński (libero) oraz Zapaśnik, Kowalski, Górski, Murdzia, Karwowski.