Reklama
Reklama

Herb na pojazdach MPK pojawi się do Euro 2012

Po zamieszaniu wokół herbów na miejskich pojazdach, urzędnicy deklarują - do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012 sprawa zostanie załatwiona.

Obecnie urzędnicy pracują nad jednolitym wzorem herbu - tak, by niebieskie tło zawsze było niebieskie, święci Piotr i Paweł wyglądali zawsze tak samo, i żeby nikt nie zapomniał o koronie herbowej. Herby mają wrócić na miejskie pojazdyprzed Euro 2012. 99 dni wystarczy tym bardziej, że temat herbów bardzo mocno leży na sercu radnym i nie tylko radnym, nam również - mówi Borys Fromberg, Biuro Promocji Miasta Poznania.

Powodem zamieszania był fakt, że po styczniowej decyzji Biura Promocji Miasta i Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej logo ZTM miało na dobre zastąpić herb na autobusach i tramwajach. Na zrywanie symboli MPK wydało kilka tysięcy złotych. Jedna z zajezdni zostawiła sobie te prace dosłownie na ostatnią chwilę. Dlatego udało się niejako uniknąć kosztów, gdyż tam na pojazdach herby nie zostały zerwane - mówi Iwona Gajdzińska, rzeczniczka MPK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.25 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro