Reklama
Reklama

Strefa Kibica w zamian za modernizację Starego Miasta

Urzędnicy postanowili, że Strefa Kibica powstanie na pl. Wolności. Mieszkańcy w zamian zażądali pieniędzy dla ich dzielnicy. I dopięli swego - Poznań wyda na Stare Miasto 6 milionów złotych.

Już w kwietniu rozpocznie się wymiana torowiska na ulicy 27 Grudnia - od Okrąglaka do al. Marcinkowskiego. Równolegle wyremontowany, powiększony i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych zostanie przystanek przy Empiku. Prace w tym miejscu będą kosztowały dwa miliony złotych i zakończą się w maju.

Remontu doczeka się także plac Cyryla Ratajskiego i przystanek na ulicy Fredry. Po Euro 2012 kontynuowana będzie także modernizacja skweru u zbiegu Stawnej i Wolnicy. Pieniądze na odświeżenie dzielnicy wywalczyli od miasta osiedlowi radni, jako rekompensatę za uciążliwości związane ze strefą kibica na placu Wolności.

W sumie wspólnie z mieszkańcami wytypowaliśmy 160 pomysłów na modernizację. Będzie tez dużo zieleni pojawią się ławki i kosze - mówi Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący Zarządu Osiedla Stare Miasto.

Oczywiście jak to bywa przy finansach nie wszystko można zorganizować. Jednak robimy wszystko by w strefie obok meczów znajdowały się takie wydarzenia jak dobra muzyka, a może kino - mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, Euro Poznań 2012.

Inwestycji nie byłoby, gdyby nie upór radnych z osiedla Stare Miasto. Właśnie tek działanie najmniejszych samorządów wyobrażali sobie miejscy radni, gdy reformowali osiedla. Moim zdaniem to właściwe podejście. I właśnie tak należałoby postępować przy okazji innych tego typu inwestycji - komentuje Mariusz Wiśniewski, autor reformy rad osiedli, radny PO.

Większość inwestycji na Starym Mieście ruszy w przyszłym miesiącu. Obecnie trwa m.in. planowanie organizacji ruchu na czas Euro 2012. Wszystko będziemy wiedzieć w ciągu najbliższych tygodni. Ponieważ Zarząd Dróg Miejskich podpisał już umowę z firmą, która wygrała przetarg - mówi Tomasz Libich, Zarząd Dróg Miejskich.

W sumie inwestycje w ramach rekompensaty za Strefę Kibica pod oknami pochłoną nieco ponad 6 milionów złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Dziś w Poznaniu lato w środku wiosny. Nawet 28 stopni w cieniu!
23℃
15℃
Poziom opadów:
5.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
8.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro