Reklama
Reklama

Wilmarkt: wyburzają hurtownię, powstają bloki

Przy ulicy Wilczak, gdzie jeszcze w 2006 roku istniał pierwszy w Poznaniu kompleks hal targowych dla lokalnych kupców kolejny raz pojawiły się buldożery. - Kończy się historia tego obiektu - pisze czytelniczka.

Trwa wyburzanie budynku hurtowni na terenie byłej giełdy Wilmarkt. - W godzinach porannych zniknął historyczny napis Hurtownia Wilczak - pisze Monika Czerwińska, nasza czytelniczka. Giełda Wilmarkt funkcjonowała przy ulicy Wilczak 20 od 1993 roku. Był to pierwszy w Poznaniu kompleks hal targowych dla lokalnych kupców.

Giełdę zlikwidowano w 2006 roku, a część kupców przeniosła się na drugą stronę ulicy Wilczak do budynku obecnie wyburzanej hurtowni. - Teraz wyburzają i ten budynek, więc historia Wilmarktu się kończy - dodaje Czerwińska. Jeszcze w tym roku powstaną tu bloki.

Tymczasem na terenie właściwej giełdy Wilmarkt (teren pomiędzy ulicami Wilczak i Serbską) trwają prace budowlane. Początkowo zakładano, że powstanie tu luksusowe osiedle złożone z 440 apartamentów i 7 loftów. Miał je wybudować irlandzki deweloper - firma Howard Holdings.

Ostatecznie kryzys sprawił, że inwestycja nie powstała. W 2010 roku teren od Irlandczyków odkupił poznański deweloper - Agrobex. Właśnie powstaje tu osiedle mieszkaniowe, w którego skład będzie wchodzić 6 budynków. Dwa pierwsze już są w budowie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
53.89 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro