Reklama

Radni dyskutują o szkołach: gim. 24 już zlikwidowane

O godzinie 9.00 w Urzędzie Miasta rozpoczęła się sesja Rady Miasta, na której radni dyskutują o szkołach przeznaczonych do likwidacji. Na sali pojawiło się kilka osób z transparentem "Jesteśmy wkur***ni", których wyprowadziła policja. Już podjęto uchwałę o likwidacji gimnazjum nr 24.

Od godziny 9.00 w Urzędzie Miasta trwa sesja, na której radni mają podjąć decyzję na temat przyszłości poznańskich szkół przeznaczonych do likwidacji. Sesja zaczęła się kontrowersyjnie - na sali pojawiło się kilka osób z transparentem "Jesteśmy wkur***ni". Z sali wyprowadzili ich policjanci.

Następnie dyskusja zeszła na temat radnego Grzesia, który podczas komisji oświaty w sobotę pod wpływem emocji powiedział do Dariusza Jaworskiego "pocałuj mnie w dupę". Wcześniej obraźliwie komentował wystąpienie Grażyny Lisickiej. Radni PRO zwrócili we wtorek uwagę, by Michał Grześ z PiS zastanowił się, czy po sobotnich wydarzeniach wciąż chce być radnym.

Po tym podjęto dyskusję m.in. na temat szkół. Przewodniczący Rady Miasta, Grzegorz Ganowicz, zaapelował do Rady Miasta, by przygotowała stanowisko w sprawie VIII Liceum Ogólnokształcącego. Ganowicz proponuje, by radni zdecydowali o przekazaniu kościołowi innej nieruchomości w zamian za pozostawienie VIII LO w budynku przy ulicy Głogowskiej.

Pierwszą szkołą przeznaczoną do likwidacji, o której rozmawiali radni było gimnazjum nr 24 na Ratajach. Głos w tej sprawie zabierali nie tylko radni, ale też dyrektor szkoły, nauczyciele. - To na pewno jest trudna decyzja - mówi Ryszard Grobelny. - Ale mamy w jednym rejonie trzy budynki szkolne. Jakąś decyzję podjąć trzeba - dodaje.

- Nie zgadzam się na likwidację tego gimnazjum - mówiła Katarzyna Kretkowska. Podobnego zdania była Lidia Dudziak. Ostatecznie radni zdecydowali o likwidacji szkoły. 19 radnych było za, 12 przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu. - Hańba, skandal - krzyczeli rodzice i nauczyciele.

W trakcie dyskusji dochodziło do ostrej wymiany zdań. - Jeśli się panu spieszy, to niech pan idzie do domu - mówił Szymon Szynkowski vel Sęk do Grzegorza Ganowicza, który przerywał radnym zabierającym głos w dyskusji. - Macie smutne miny, nic nie umiecie powiedzieć. Tak właśnie wygląda wasza dyskusja z mieszkańcami - dodał.

Radni będą w następnej kolejności rozmawiać m.in. o likwidacji zespołu szkół na Golęcinie, gimnazjum nr 57, gimnazjum nr 62, a także w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 i Zespołu Szkół Chemicznych.

Sesję na żywo pokazuje Telewizja WTK.

Czy reforma szkół podniesie poziom nauczania?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro