Reklama

Sołacz: akt oskarżenia w sprawie wypadku?

W listopadzie na skrzyżowaniu al. Wielkopolskiej i ul. Nad Wierzbakiem kierowca rozpędzonego BMW wjechał w przechodniów. Śmierć poniosły dwie osoby. Z ekspertyzy wynika, że kierowca jechał z prędkością większą niż 100 km/h.

W poniedziałek do prokuratury wpłynęły ekspertyzy biegłych dotyczące przebiegu wypadku oraz przyczyn śmierci przechodniów uczestniczących w zdarzeniu. - Biegli ustalili, iż w momencie rozpoczęcia manewru wyprzedzania podejrzany poruszał się z prędkością ponad 100km/h - mówi Ewa Stróżniak, prokurator. - Nie stwierdzono, aby do wypadku przyczyniła się osoba kierująca wyprzedzanym pojazdem - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Znane są też opinie biegłych na temat przyczyn śmierci ofiar wypadku. Potwierdzają one, że kobieta i mężczyzna zmarli w wyniku obrażeń odniesionych po potrąceniu przez samochód.

Kolejnym etapem będzie wniesienie aktu oskarżenia. - W tym tygodniu planuję wniesienie aktu oskarżenia, ale uzależnione jest to od kolejnego przesłuchania podejrzanego - wyjaśnia Stróżniak. Oskarżonemu grozi do 8 lat więzienia, a prokurator raczej odrzuca możliwość dobrowolnego poddania się karze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro