Reklama

Gigantyczny korek na Głogowskiej

Przez kilka godzin w centrum miasta i na Grunwaldzie zaczęły się tworzyć korki. Najtrudniejsza sytuacja dla kierowców była w rejonie Mostu Dworcowego i na ul. Głogowskiej.

Korki w centrum miasta zaczęły się tworzyć około godziny 16, a po godzinie całe centrum już stało. Maksymalna prędkość wynosiła do 10 km/h. Najtrudniejsza sytuacja była w rejonie Mostu Dworcowego, gdyż ul. Towarowa jest zamknięta dla ruchu samochodowego i zamknięto jeden z pasów ul. Głogowskiej. Ponadto na spowolnienie ruchu wpłynęła awaria samochodu osobowego na moście.

Jednak głównym powodem korków jest zapadnięcia się jezdni w okolicach Collegium Chemicum na ulicy Grunwaldzkiej. Kierowcy poruszający się w kierunku Kaponiery muszą objeżdżać zamknięty fragment trasy m.in. ulicą Śniadeckich. Autobusy T1 oraz T2 muszą kursować objazdem. - Jadąc w kierunku ronda Kaponiera autobusy muszą odbijać z ulicy Grunwaldzkiej w Szylinga, a następnie w Bukowską. Na szczęście nie omijają żadnego przystanku - tłumaczy dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. Mogą jednak pokonywać ten odcinek chwilę dłużej niż dotychczas.

Pomimo gigantycznych korków na ul. Głogowskiej tramwaje kursowały planowo, a korki zaczęły znikać przed godziną 20.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro