Reklama
Reklama

"Dwunastu gniewnych ludzi" od piątku w Teatrze Nowym

Teatr Nowy w ramach wprowadzenia do kolejnej premiery - "Dwunastu gniewnych ludzi" w reżyserii Radosława Rychcika organizuje dyskusję panelową, a premiera spektaklu już w piątek.

Dyskusja panelowa pt. "Winny/niewinny. Dylematy sprawiedliwości" z udziałem publiczności, podejmującą temat winy i niewinności, prawa do wydawania wyroku wobec drugiego człowieka. W dyskusji wezmą udział znawcy tematu: prawnicy i filozofowie. m.in. dr Karolina Cern, dr Piotr W. Juchacz , sędzia Michał Grześkowiak i sędzia Krystian Marchwiak, a całość poprowadzi dr Agata Barełkowska z Teatru Nowego w Poznaniu. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 lutego o godz. 18.00 na Scenie Nowej. Wstęp jest bezpłatny.

Natomiast premiera spektaklu "Dwunastu gniewnych ludzi" w reżyserii Radosława Rychcika została zaplanowana na 2 marca 2012 roku. Miłośnicy kina natychmiast przypominają sobie kultowy filmu Sidneya Lumeta z 1957 roku, którego scenariusz do dziś funkcjonuje w USA jako esej o potędze demokracji

- "Dwunastu gniewnych ludzi" to widowisko, w ramach którego dobro i zło są narzędziami służącymi do manipulacji, a pojęcie racji jest napędzane nie prawdą, a poklaskiem. Jego bohaterowie nie są zainteresowani losem oskarżonego na procesie - są zainteresowani sobą. Tendencyjnie potoczny język, którego używają, służy nie tyle porozumieniu we wspólnej sprawie, co naświetleniu ich prywatnych traum, ambicji, kompleksów i pragnień - zapowiada Ewa Górczyńska z Teatru Nowego.

Na deskach Sceny Dużej pojawi się: Janusz Andrzejewski, Wojciech Deneka, Tadeusz Drzewiecki, Grzegorz Gołaszewski, Zbigniew Grochal, Michał Kocurek, Andrzej Lajborek, Mateusz Ławrynowicz, Cezary Łukaszewicz, Tomasz Nosiński (gościnnie), Mariusz Puchalski, Mariusz Zaniewski. Spektakl trwa godzinę i 40 minut, a bilety są w cenach 55 zł (normalny), 35 zł (ulgowy).

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. Mają być burze z gradem
28℃
18℃
Poziom opadów:
1.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
11.04 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro