Reklama

Palacza: nie ma chętnych na budynki Politechniki

fot. Tomasz Szwajkowski
fot. Tomasz Szwajkowski

Kompleks budynków należących do Politechniki Poznańskiej zlokalizowanych przy ulicy Palacza 18 wciąż nie znalazł nabywcy. Ogłoszono już dwa przetargi - nie wpłynęła żadna oferta.

Na początku grudnia informowaliśmy o budynkach Politechniki Poznańskiej zlokalizowanych przy ulicy Palacza 18, które zostały wystawione na sprzedaż.

W skład nieruchomości przeznaczonej do sprzedania wchodzą budynek A o powierzchni użytkowej blisko 3000 metrów kwadratowych, budynek B o podobnej powierzchni oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 metrów kwadratowych.

W pierwszym przetargu - ogłoszonym w grudniu - cena wywoławcza została ustalona na poziomie 12,5 miliona złotych. Nie było chętnych. Kolejny przetarg ogłoszono w styczniu. Cenę opuszczono o milion złotych do 11,5 mln. - Oferty można było składać do 10 lutego. Ponownie żadna do nas nie wpłynęła - informuje biuro kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Uczelnia nie rezygnuje z pomysłu i planuje ponowne ogłoszenie przetargu na sprzedaż nieruchomości. - Nie wiemy jeszcze kiedy to nastąpi.

Co ciekawe, nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego teren ten oznaczony jest jako hotele.

W jednym z budynków jeszcze kilka miesięcy temu mieścił się Dom Gościnny Asystent.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla całego regionu! Podniesiono stopień!
24℃
13℃
Poziom opadów:
7.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
14.25 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro