Reklama
Reklama

Dworzec Główny: wszystkie ości już są, pracują w środku

W maju planowane jest oficjalne otwarcie nowego dworca PKP Poznań Główny. Zakończył się już montaż "ości" na dachu budynku, trwają prace wewnątrz konstrukcji.

Betonowe schody i posadzki na trzech poziomach budynku, montaż szyb na ościach i bocznych częściach "tuby" - prace na budowie Dworca Głównego idą pełną parą. Dopiero w tym tygodniu na budowie pojawią się szklane tafle, które będą montowane na zachodniej części dworca za pomocą przyssawki.

Robotnicy mają ręce pełne roboty. - Po poniedziałku ruszy budowa szybów windowych. Trwa montaż ruchomych schodów - mówi Przemysław Terlecki z TriGranitu. Obecnie na budowie Poznania Głównego budowlańcy działają praktycznie przez całą dobę. I tak będzie do momentu oddania budynku nowego dworca - do końca kwietnia.

Kolejne dwa miesiące (marzec i kwiecień) miną przede wszystkim pod znakiem prac wykończeniowych wewnątrz budynku. Wnętrze zyska niezbędne elementy - podłogi z płytek, system audiowizualny - informacyjny PKP, kasy biletowe, dostęp do mediów, czy całą sieć informatyczną.

- W maju planowane jest oficjalne otwarcie nowego dworca Poznań Główny. Przewidziano część oficjalną, dla przedstawicieli lokalnych władz oraz firm i instytucji, które przyczyniły się do powstania dworca oraz drugą część, "otwartą" dla mieszkańców Poznania, pasażerów, tych, którzy na co dzień będą korzystać z nowego dworca - tłumaczy Terlecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Pogoda wciąż może być niebezpieczna. Oto najnowsze informacje!
22℃
13℃
Poziom opadów:
4.9 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
19.69 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro