PBG Basket przegrało w Starogardzie

PBG Basket Poznań rozpoczęło II rundę ekstraklasy koszykarzy (o miejsca 7-14) od porażki z Polpharmą Starogard Gd. 76:84.

"Kociewskie diabły" już od pierwszych akcji starały się budować swoją przewagę nad PBG, ale dopiero po trzech celnych rzutach za dwa Michaela Hicksa pod koniec premierowej kwarty wyszły na prowadzenie 21:17. W kolejnej odsłonie dzięki znakomitej grze Grzegorza Arabasa zwiększyły przewagę nad poznańskim zespołem do 45:31.

Jednak gospodarze całą swoją przewagę stracili w trzeciej kwarcie, w której nastąpiło przebudzenie PBG. Podopieczni Miliji Bogicevića byli bardzo skuteczni w ataku i obronie i zmniejszyli przewagę Polpharmy do czterech punktów.

W ostatniej kwarcie po celnych rzutach za trzy Żarko Comagića i Tomasza Smorawińskiego prowadzili 66:64, ale w tym momencie gospodarze zaliczyli "run" 11:0 (m. in. dwie trójki Daniela Walla) i nagle wygrywali 75:66. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polpharmy 84:76.

Polpharma Starogard Gd. - PBG Basket Poznań 84:76 (21:17, 24:14, 15:25, 24:20)

Polpharma Starogard Gd.: Michael Hicks 18, Grzegorz Arabas 15, Jeremy Simmons 14, Daniel Wall 13, Marcin Nowakowski 9, Tomasz Śnieg 6, Brandon Hazzard 5, Piotr Dąbrowski 2, Adam Metelski 2, Łukasz Paul 0.

PBG Basket Poznań : Dorde Micic 17, Żarko Comagic 16, Niksa Nikolic 8, Aleksander Lichodzijewski 8, Mateusz Bartosz 8, Jakub Parzeński 7, Damian Kulig 6, Tomasz Smorawiński 6, Fryderyk Szydłowski 0.