Siódma porażka Lecha w ekstraklasie

Lech Poznań przegrał wyjazdowe spotkanie 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Ruchem Chorzów 0:3. Kibice gospodarzy skandowali do Jose Mari Bakero "E viva Espana".

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla podopiecznych Jose Mari Bakero. Już w 10. Minucie Ruch mógł prowadzić 1:0, ale idealne dośrodkowanie Łukasza Janoszki w pole karne Lecha zmarnował Arkadiusz Piech. Jednak chwilę później po dośrodkowaniu Marka Zieńczuka z rzutu wolnego piłka odbiła się od Piecha, trafiła w Krzysztofa Kotorowskiego, który wybił ją w kierunku Huberta Wołąkiewicza. Niestety futbolówka odbita od obrońcy wpadła do bramki.

Strata bramki bardzo podłamała poznański zespół i w następnej akcji Krzysztof Kotorowski wygrał pojedynek sam na sam z Maciejem Jankowskim. Lech pierwszy groźny strzał oddał dopiero w 23. minucie, a jego autorem był Artiom Rudnev. Niestety piłkę zatrzymał słupek bramki Ruchu. Przed końcem pierwszej połowy podopieczni Waldemara Fornalika mieli rzut wolny, który na bramkę strzałem z około 35 metrów w okienko zamienił Marek Zieńczuk.

Już na początku drugiej połowy ambitny Maciej Jankowski pewnym strzałem z kilku metrów wybił zawodnikom Lecha z głów nadzieję na wywiezienie remisu. W kolejnych minutach inicjatywa należała do gospodarzy, a z trybun było słychać kilka kompromitujących Kolejorza przyśpiewek np. "Gdzieee jest Leeech", po udanych zagraniach Ruchu "Ole", a nawet "E viva Espana".

Kolejorz mógł zmniejszyć rozmiary porażki, ale Vojo Ubiparip z kilku metrów trafiał w boczną siatkę bramki Ruchu, a Rudnev zaliczył w 75. minucie drugi słupek. Była to już siódma porażka Lecha w ekstraklasie, który traci już do liderującego Śląska Wrocław aż 10. punktów.

Ruch Chorzów - Lech Poznań 3:0 (2:0)
Bramki: Hubert Wołąkiewicz (14. min. samobójcza), Marek Zieńczuk (40. min. - strzał z rzutu wolnego), Maciej Jankowski (51. min.)
Żółte kartki: Paweł Abbott - Luis Henriquez, Manuel Arboleda, Hubert Wołąkiewicz, Dimitrije Injac
Czerwona kartka: Gabor Straka (za oplucie Injaca)
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów: 8000

Ruch: Michal Peskovic - Zelijko Djokic, Piotr Stawarczyk, Rafał Grodzicki, Marek Szyndrowski, Marek Zieńczuk, Gabor Straka, Paweł Lisowski Łukasz Janoszka (88. Wojciech Grzyb), Arkadiusz Piech (92. Filip Starzyński), Maciej Jankowski (69. Paweł Abbot)

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak (52. Marcin Kikut), Hubert Wołąkiewicz, Manuel Arboleda, Luis Henriquez, Marcin Kamiński, Siergiej Kriwiec, Dmitrije Injac, Aleksandar Tonev (59. Semir Stilić), Artjoms Rudnevs, Bartosz Ślusarski (66. Vojo Ubiparip)